Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /class/mDatabase.php on line 60

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /class/element.php on line 21

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /class/templateParser.php on line 11
II wizyta studyjna - Bądź Aktywny! Bądź Najlepszy!
Baner

II wizyta studyjna

          W dniach 25-28 maj 2010 r. odbyła się II wizyta studyjna do Trójmiasta. Uczestniczyło w niej 36 Dyrektorów/Kierowników Ośrodków Pomocy Społecznej i Powiatowych Centrum Pomocy Rodzinie z terenu województwa podlaskiego. II wizyta studyjna miała na celu zapoznanie się ze sposobami działania w praktyce i pomysłami na wsparcie systemowej pracy społecznej podczas spotkań z przedstawicielami placówek prowadzonych przez Towarzystwo Św. Brata Alberta – Koło Gdańskie oraz pracownikami Gdańskiej Fundacji Innowacyjności Społecznej.
          Pierwszego dnia wizyty studyjnej uczestnicy spotkali się z przedstawicielem gdańskiej Fundacji Regionalnego Centrum Informacji. Głównymi zagadnieniami jakie zostały omówione na spotkaniu były: specyfika problemów społecznych w Trójmieście oraz sposobów instytucji na radzenie sobie z nimi. 
          Drugi dzień opierał się na wizytacjach w placówkach zarządzanych przez Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta - Koło Gdańskie. Kierownicy/Dyrektorzy odwiedzili m. in.: Ogrzewalnię dla 20 osób w Gdańsku, Pogotowie Socjalne dla osób nietrzeźwych, Noclegownię Św. Brata Alberta, Schronisko dla 35 mężczyzn w Gdańsku - Nowym Porcie oraz Centrum Integracji Społecznej w Gdańsku. Na koniec odbyły się warsztaty na temat: "Alternatywne formy pracy społecznej jako uzupełnienie działań systemowych".
         Następnego dnia uczestnicy odwiedzili Pogotowie Socjalne dla Osób Nietrzeźwych, gdzie spotkali się z gdańskimi streetworkerami oraz przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Przedstawiciele KMP omówili działania prewencyjne policji. Były to m. in.: procedura Niebieskiej Karty we współpracy z MOPS-em w Gdańsku, policyjne patrole streetworkerskie oraz innowacyjne programy podejmowane we współpracy z instytucjami społecznymi. Po spotkaniu Dyrektorzy/Kierownicy udali się do Sopotu, gdzie odwiedzili Punkt Charytatywny prowadzony przez Towarzystwo Pomocowe Św. Alberta - Koło Gdańskie.
          Ostatniego dnia uczestnicy odwiedzili Gdańską Fundację Innowacji Społecznej. Zaprezentowano w niej program streetworkerski (streetworkerzy z dzielnicy Orunia), Gdańską Sieć Partnerstw Lokalnych (spotkanie z liderami partnerstwa), działalność portalu społecznościowego www.mojaorunia.pl oraz dom sąsiedzki jako centrum społecznościowe. Później odbyło się spotkanie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdańsku - Dzielnicy Orunia.
          Na zakończenie wizyty studyjnej wśród uczestników przeprowadzone zostały liczne dyskusje. Dyrektorzy/Kierownicy wypełnili ankiety, z których wynikło, iż wizyta studyjna była przydatna i spełniła ich oczekiwania.


Biuro Projektu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej pragnie serdecznie podziękować Dyrektorom/Kierownikom i pracownikom oraz władzom lokalnym odwiedzanych instytucji za zaangażowanie i pomoc w realizacji II Wizyty Studyjnej.

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /class/mDatabase.php on line 60
Galerie zdjęć
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2010 Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku ::: Projekt, wykonanie serwisu oraz administracja: Paweł Januszkiewicz
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku
15-110 Białystok, ul. Kombatantów 7


e-mail: rops@rops-bialystok.pl
tel: 0857447272
fax: 0857447137
Biuro Projektu
15-110 Białystok, ul. Kombatantów 7


e-mail: projekt@rops-bialystok.pl
tel: 0857442214
fax: 0857442215
Projekt współfinansowany
ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego