Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /class/mDatabase.php on line 60

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /class/element.php on line 21

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /class/templateParser.php on line 11
I Wizyta Studyjna 8-9.02.2010 r. - Bądź Aktywny! Bądź Najlepszy!
Baner

I Wizyta Studyjna 8-9.02.2010 r.

           W dniach 8-9 lutego 2010 roku odbyła się pierwsza Wizyta Studyjna do Słupna w województwie mazowieckim. Uczestniczyło w niej 24 Dyrektorów/Kierowników Ośrodków Pomocy Społecznej i Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie z terenu województwa podlaskiego. Wizyta Studyjna realizowana była w ramach Platformy Wymiany Doświadczeń, której koordynatorem jest Pani Katarzyna Kruszewska. Moderatorem pierwszej Wizyty Studyjnej była Pani Joanna Augustowska – Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Kultury w Słupnie. Głównym celem wizyty była integracja sektora pomocy społecznej, jak także poznanie nowych rozwiązań – „dobrych praktyk” ośrodka. Ośrodek ten otrzymał wiele nagród, między innymi w 2007 r. - tytuł Samorządowego Lidera Zarządzania w kategorii „Usługi społeczne” w konkursie organizowanym przez Związek Miast Polskich, Gmin Polskich Rzeczpospolitej Polskiej i Powiatów Polskich pod patronatem Ambasadora Norwegii, w 2008 r. - nagroda specjalna Ministra Pracy i Polityki Społecznej za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej, w 2009 r.– Profesjonalny Sprzedawca Roku 2008 za całokształt działalności i innowacyjność w konkursie Polish National Sales Awards.
            Pierwszego dnia wizyty studyjnej uczestnicy brali udział w warsztatach pt: ”Zmiana w ośrodku pomocy społecznej – rozwój organizacyjny i społeczny instytucji”. Członkowie PWD zapoznali się z zasadami komunikacji, otoczeniem zewnętrznym, tworzeniem pozytywnego wizerunku oraz poznali instytucjonalne formy budowania kapitału społecznego.
          Drugiego dnia wizyty studyjnej uczestnicy odwiedzili Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Kultury w Słupnie, gdzie spotkali się z pracownikami ośrodka. Członkowie PWD mieli okazję obejrzeć rzeczy wyrabiane własnoręcznie przez pracowników GOPSiK, a także kupić pamiątki. Następnie odbyło się zaprezentowanie „Partnerstwa Lokalnego Nasza 19”. Uczestnicy zwiedzili „Epicentrum” i Kościół pod wezwaniem Św. Marcina w Słupnie. Miejsca te są przykładem partnerskiej współpracy.
           Na zakończenie wizyty wśród uczestników przeprowadzone zostały dyskusje na temat szans i zagrożeń partnerstw lokalnych.

 

Biuro Projektu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej pragnie serdecznie podziękować Dyrektorom/Kierownikom i pracownikom oraz władzom lokalnym odwiedzanych instytucji za zaangażowanie i pomoc w realizacji I Wizyty Studyjnej.

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /class/mDatabase.php on line 60
Galerie zdjęć
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2010 Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku ::: Projekt, wykonanie serwisu oraz administracja: Paweł Januszkiewicz
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku
15-110 Białystok, ul. Kombatantów 7


e-mail: rops@rops-bialystok.pl
tel: 0857447272
fax: 0857447137
Biuro Projektu
15-110 Białystok, ul. Kombatantów 7


e-mail: projekt@rops-bialystok.pl
tel: 0857442214
fax: 0857442215
Projekt współfinansowany
ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego